Avcılar Villa Dekorasyonu

Avcılar Villa Dekorasyonu

Anahtar teslimi villa dekorasyonu daha çok gelir düzeyi yüksek kesim tarafından talep gören bir çalışmadır. Genellikle şehrin kalabalık semtlerinden uzakta ve manzarası sebebiyle tercih edilen alanlarda kurulan villalar, birçok dekorasyon ögesini içerisinde barındıran zahmetli ve titiz bir çalışma gerektirir.

 

Villaların en önemli özelliği standart ev projelerine göre daha geniş alanlara sahip olmalarıdır. Daha büyük ölçekli olmaları sebebiyle normal evlerden daha uzun süreli çalışma gerektiren bu tür projelerde iç ve dış dekorasyon konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip mimarlar ve iç tasarımcılar tercih edilmelidir. Profesyonel iç tasarım ofislerinde hazırlanan ve villa sahiplerine sunulan demo uygulamalar, ortaya çıkacak sonucun önceden görülebilmesini sağlayarak dekorasyon konusunda yaşanacak kaygıları gidermektedir.

 

Villa dekorasyonlarına başlamadan önce villa içi ve çevresinde bir keşif çalışması yapılarak ihtiyaç duyulacak dekorasyon unsurları tespit edilir. Villalar daha çok konfora yönelik olarak talep gören yapılar olsa da, en önemli özelliklerinden biri de içerisinde yaşayan ailenin mahremiyetini en üst düzeyde sağlıyor olmasıdır.

 

Bu sebeple villa dekorasyonlarında dış çevre planlamaları da büyük öneme sahiptir. Villa çevresini dekoratif özellikler sahip yapılarla tasarlayarak genel görünüme büyük katkı sağlanabilir. Öğreğin doğal taşlardan örülmüş duvarlarla sınırları çizilen bir villanın görünümü bir hayli estetik olacağı gibi, koruma amaçlı düşünceleri de tam olarak karşılayacak bir dekorasyon unsurudur.


Villa İçi Dekorasyon Tasarımları

Villalar çoğunlukla iki katlı dubleks veya tripleks binalardan oluşur ve oldukça geniş iç yüzeylere sahiptir. Bu sebeple iç tasarımda birbirinden farklı dekorasyonlara sahip yaşam alanları tasarlamak mümkündür. Villa sakinlerinin yaşam tarzlarına ve konfor alışkanlıklarına göre belirlenmesi gereken mobilya gurupları, modern ve estetik görünümün en temel unsurlarıdır. Yer döşemesinden başlayıp tavan süslemelerine kadar tam bir uyum içerisinde dekore edilen villalar, yüksek tavan boyutlarına uygun perdeler ve genel dekorasyona uygun malzemelerle zenginleştirilmelidir.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Mağaza dekorasyonu yapılan işin türüne göre farklılık göstermekle bi

Bahçe dekorasyonu evinizin dış görünümüne katkı sağlaması bak

Anahtar teslimi ev dekorasyonu bir anlamda ev sahibinin tüm beklentilerinin profesy